Instruktorzy tańca oraz nasi trenerzy

 Natalia Kubica-Lupa

ZAŁOŻYCIELKA / INSTRUKTOR

Choreograf, tancerz, pedagog. Z wykształcenia magister pedagogiki i psychologii biznesu. Pasja do tańca zrodziła się w niej, gdy miała 8 lat i rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Krakowie. W 2007 roku, po latach żmudnych ćwiczeń na sali baletowej, uzyskała dyplom tancerza i choreografa. W 2010 r. ukończyła instruktorski kurs tańca jazzowego, prowadzony przez Kielecki Teatr Tańca. W międzyczasie uczestniczyła i nadal uczestniczy w licznych warsztatach tańca jazzowego oraz hip hopu, zarówno w Polsce (Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego w Kielcach, Międzynarodowe Warsztaty Tańca w Poznaniu, warsztaty Egurrola Dance Studio w Warszawie, Summer Dance Intensive w Jarosławcu), jak i poza jej granicami (Centre de DanseduMarais i Studio Harmonic w Paryżu, Pineapple Dance Studio w Londynie). Obecnie właściciel, dyrektor artystyczny i instruktor Szkoły Tańca Frygi Drygi w Zabierzowie.


 Ewa Gandzel

INSTRUKTOR

Kiedy jako dziecko rozpoczynała swoją przygodę z tańcem, nie miała pojęcia, że przerodzi się to w pasję wypełniającą każdy z jej dni. Od szóstego roku życia zgłębiała tajniki tańca klasycznego w Szkole Baletowej w Krakowie, gdzie w 2008 roku uzyskała dyplom tancerza i choreografa. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach, które pozwoliły jej kształcić się w zakresie stylów m.in. takich jak: modern jazz, lyrical jazz, contemporary dance i hip hop, zarówno w Polsce (Międzynarodowe Warsztaty Tańca w Poznaniu, Międzynarodowe Warsztaty tańca Jazzowego w Kielcach, warsztaty Egurrola Dance Studio w Warszawie, Summer Dance Intensive w Jarosławcu) jak i za granicą (Centre de Danse du Marais i Studio Harmonic w Paryżu, czy Pineapple Dance Studios w Londynie ). Od 2010 jest absolwentką Państwowego Kursu Instruktorskiego z zakresu tańca jazzowego w Krakowie. Naucza najmłodsze tancerki i tancerzy, chcąc zaszczepić w nich świadomość własnego ciała i zarazić pasją, która pomaga obudzić często uśpiony artyzm. Obecnie współpracuje także z Krakowską Operą Kameralną.


 Małgorzata Topolska

INSTRUKTOR

Jej pasja do tańca zaczęła się gdy miała 9 lat i rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Krakowie. Ukończyła ją w 2011 roku dyplomem z bardzo dobrymi wynikami, uzyskując tytuł tancerza i choreografa. Na tym jednak nie poprzestała – od wielu lat regularnie jeździ na warsztaty taneczne do Kielc, Poznania, Warszawy, Londynu czy Paryża, gdzie szkoli się przede wszystkim w ulubionej technice tańca jazzowego. Od 2010 pracuje w Krakowskiej Operze Kameralnej, tańcząc w spektaklach baletowych “Śpiąca Królewna” oraz “Dziadek do Orzechów i Król Myszy”. Od 2011 roku uczy tańca klasycznego w różnych szkołach na terenie Krakowa. W grudniu 2012 roku ukończyła dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca jazzowego, a w 2015 roku prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.


 Pamela Lisek

INSTRUKTOR

Pamela jest zdecydowanie energiczną, kreatywną, uśmiechniętą i wesołą osobą, która zawsze dba o dobrą atmosferę na swoich zajęciach. W swoich choreografiach inspiruje się wieloma stylami, jednakże zdecydowanie duży nacisk kładzie na hip-hop. Podczas swoich zajęć skupia się również na muzykalności, rytmice, szukaniu nowych dróg i rozwiązań nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

Przez ostatnie 4 lata prowadziła zajęcia, dla różnych grup wiekowych oraz nieustannie realizuje swoje projekty w Krakowie. Nieprzerwanie szkoli się pod okiem najlepszych biorąc udział w licznych projektach oraz warsztatach na terenie Polski oraz za granicą. W sezonie 2019/2020 brała udział w projekcie Blvckcat Joanny Ostrowskiej i Marcina Rębilasa. Dodatkowo jest absolwentką fizjoterapii oraz akredytowanym trenerem personalnym.


 Dominika Cieszyńska-Słonina

INSTRUKTOR

Z tańcem związana jest od 7 roku życia. Zaczynała od tańca towarzyskiego, ale to taniec współczesny skradł całkowicie jej serce. Uczestniczyła w wielu warsztatach i obozach szkoląc swoje umiejętności głównie z tańca współczesnego i modern jazz. Była laureatką wielu festiwali w kraju i zagranicą. Uwielbia pracę z ludźmi i przekazywanie wiedzy innym. Od lat prowadzi zajęcia taneczne w różnych grupach wiekowych. Bardzo ważny jest dla niej ciągły rozwój. Jest także dyplomowanym instruktorem fitness.


 Gabriela Majka

INSTRUKTOR

Swoją historie z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat w szkole baletowej, gdzie trenowała do 10 roku życia. Od 2011 roku zaczęła trenować pod okiem Natalii Kubicy Lupa, jazz. W 2016 roku dołączyła do formacji jazzowej FD1 prowadzonej przez Ewę Gandzel, której członkiem była do 2021 roku. Wielokrotnie brała udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim, w których zajmowała wysokie miejsca w kategoriach grupowych jak i solowych. Uczestniczyła w wielu warsztatach między innym w London Studio Centre w zakresie tańca contemporary. Od 3 lat prowadzi formacje taneczną FD Junior oraz od 2 lat FD Force.


 Emma Jurkowska

INSTRUKTOR

Emma – w tańcu zakochana od czasów podstawówki, kiedy pierwszy raz weszła na zajęcia w Domu Kultury. Na co dzień trenuje formacje turniejowe oraz prowadzi zajęcia kursując pomiędzy rodzinnym Miechowem, a bliskim jej Krakowem. Aktywna uczestniczka szkoleń i warsztatów na których poszerza i systematyzuje swoją wiedzę, absolwentka kwalifikacyjnego kursu instruktorskiego o profilu taniec nowoczesny, specjalizacja hip-hop.
Wychodzi z założenia, że dobry tancerz, to ten, który pozwala sobie na poznanie i przekazanie siebie w ruchu, dlatego na swoich zajęciach stawia na dużą dawkę wiedzy, freestyle’u i szukaniu indywidualności podpartych techniką.


 Anna Kłos

INSTRUKTOR

Absolwentka XXI LO o profilu artystyczno- teatralnym.Podczas 4-letniej nauki była członkiem teatru ruchu “Czekając “, z którym zdobywała liczne nagrody na przeglądach i festiwalach, oraz współpracowała z teatrem KTO. Z wynikiem celującym ukończyła dwuletni Instruktorski kurs kwalifikacyjny o kierunku taniec współczesny.
Współzałożycielka ,tancerka ,współtwórca choreografii w amatorskim zespole ” Studio Sztuki Tańca “. Współpracowała z teatrem Groteska w takich spektaklach jak “Capital City ” ( tancerka, współtwórca) ” Różowe konie , rewia kieszonkowa ” (tancerka ,autor choreografii ) ,oraz ” Przemiany ” (tancerka). Uczestniczka warsztatów w Buenos Aires w drugiej edycji programu ” You can Dance ” Jej pasja to nauczanie i zarażanie młodych ludzi miłością tańca. Pokazanie im jaką wolność może dać ruch, ,jak wiele emocji dzięki niemu można przekazać i jak w tańcu można odnaleźć siebie.


  Natalia Pondel

INSTRUKTOR

Natalia specjalizuje się w technikach jazz i modern. Jest tancerką, instruktorem sportu ze specjalizacją taniec jazzowy i choreografem. Zanim rozpoczęła pracę trenera, przez wiele lat uczestniczyła w turniejach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej jako tancerka formacji oraz solistka. Natalia jako choreograf skupia się na poszukiwaniu ciekawych rozwiązań ruchowych, maksymalnym wykorzystaniu predyspozycji każdego tancerza oraz wydobyciu twórczego potencjału w grupie

 Milena Thomas

INSTRUKTOR JOGA

Certyfikowana nauczycielka jogi w nurcie Vinyasa i Hatha joga. Na macie stanęła po raz pierwszy w 2015 roku. Naucza jogi od 2019 roku. Swoją praktykę opiera na eksplorowaniu przyjemności płynącej z ruchu i przywracaniu naturalnej lekkości i miękkości w ciele. Zwraca uwagę na bezpieczeństwo wykonywanych asan. Urozmaica zajęcia poprzez elementy zaczerpnięte z praktyki tanecznej i pracy z głosem. Uczy wyrozumiałości wobec własnego ciała i jego możliwości. Efektem ubocznym jej zajęć jest wyciszenie umysłu, lżejszy, pełniejszy oddech i dobry nastrój. Podczas relaksu na koniec zajęć możesz spodziewać się ukojenia dźwiękiem (śpiewanej przez Milenę) mantry.

 Anna Kozioł

INSTRUKTOR JOGA

Żyję z dnia na dzień, tu i teraz. W kalendarzu mam zapisane zajęcia jogi oraz najbliższe podróże. Obecnie moje życie dzielę na mieszkanie oraz doświadczanie życiowych przygód w dwóch miejscach – Polsce i Hiszpanii. Balans, spokój i równowagę odnajduję w stałej oraz regularnej praktyce jogi. Prowadzę medytację oraz ćwiczenia oddechowe. Główny nurt praktyki jogi, w którym najlepiej się odnajduję to Vinyasa. Kurs Instruktora ukończyłam w 2021 roku w nurcie Hatha i Vinyasa Yoga. Od tej pory uczę innych oraz stale samą siebie. Chcę przekazać wiedzę innym oraz dzielić się doświadczeniem i odkrywaniem możliwości ciała i umysłu.

iwo.kusInstruktorzy tańca oraz nasi trenerzy