Instruktorzy tańca oraz nasi trenerzy

 Natalia Kubica-Lupa

ZAŁOŻYCIELKA / INSTRUKTOR

Choreograf, tancerz, pedagog. Z wykształcenia magister pedagogiki i psychologii biznesu. Pasja do tańca zrodziła się w niej, gdy miała 8 lat i rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Krakowie. W 2007 roku, po latach żmudnych ćwiczeń na sali baletowej, uzyskała dyplom tancerza i choreografa. W 2010 r. ukończyła instruktorski kurs tańca jazzowego, prowadzony przez Kielecki Teatr Tańca. W międzyczasie uczestniczyła i nadal uczestniczy w licznych warsztatach tańca jazzowego oraz hip hopu, zarówno w Polsce (Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego w Kielcach, Międzynarodowe Warsztaty Tańca w Poznaniu, warsztaty Egurrola Dance Studio w Warszawie, Summer Dance Intensive w Jarosławcu), jak i poza jej granicami (Centre de DanseduMarais i Studio Harmonic w Paryżu, Pineapple Dance Studio w Londynie). Obecnie właściciel, dyrektor artystyczny i instruktor Szkoły Tańca Frygi Drygi w Zabierzowie.


 Ewa Gandzel

INSTRUKTOR

Kiedy jako dziecko rozpoczynała swoją przygodę z tańcem, nie miała pojęcia, że przerodzi się to w pasję wypełniającą każdy z jej dni. Od szóstego roku życia zgłębiała tajniki tańca klasycznego w Szkole Baletowej w Krakowie, gdzie w 2008 roku uzyskała dyplom tancerza i choreografa. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach, które pozwoliły jej kształcić się w zakresie stylów m.in. takich jak: modern jazz, lyrical jazz, contemporary dance i hip hop, zarówno w Polsce (Międzynarodowe Warsztaty Tańca w Poznaniu, Międzynarodowe Warsztaty tańca Jazzowego w Kielcach, warsztaty Egurrola Dance Studio w Warszawie, Summer Dance Intensive w Jarosławcu) jak i za granicą (Centre de Danse du Marais i Studio Harmonic w Paryżu, czy Pineapple Dance Studios w Londynie ). Od 2010 jest absolwentką Państwowego Kursu Instruktorskiego z zakresu tańca jazzowego w Krakowie. Naucza najmłodsze tancerki i tancerzy, chcąc zaszczepić w nich świadomość własnego ciała i zarazić pasją, która pomaga obudzić często uśpiony artyzm. Obecnie współpracuje także z Krakowską Operą Kameralną.


 Małgorzata Topolska

INSTRUKTOR

Jej pasja do tańca zaczęła się gdy miała 9 lat i rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Krakowie. Ukończyła ją w 2011 roku dyplomem z bardzo dobrymi wynikami, uzyskując tytuł tancerza i choreografa. Na tym jednak nie poprzestała – od wielu lat regularnie jeździ na warsztaty taneczne do Kielc, Poznania, Warszawy, Londynu czy Paryża, gdzie szkoli się przede wszystkim w ulubionej technice tańca jazzowego. Od 2010 pracuje w Krakowskiej Operze Kameralnej, tańcząc w spektaklach baletowych “Śpiąca Królewna” oraz “Dziadek do Orzechów i Król Myszy”. Od 2011 roku uczy tańca klasycznego w różnych szkołach na terenie Krakowa. W grudniu 2012 roku ukończyła dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca jazzowego, a w 2015 roku prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.


 Dominika Machnik

INSTRUKTOR

W 2011 roku ukończyła kurs instruktorski z Hip Hopu. Była tancerka w Szkole Tańca “Wena” w Krakowie. Ma na swoim koncie pasmo sukcesów i osiągnięć, m.in. XX miejsce na Mistrzostwach Europy w kat. Formacje Hip- Hop, XVI miejsce na Mistrzostwach Europy w kat. Soliści Hip-Hop, VI miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO w kat. Formacje Hip-Hop, VI miejsce w kat. soliści Hip- Hop. Kwalifikacja do mistrzostw Europy, II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski w kat. Formacje Hip- Hop, VII miejsce w kat. Soliści Hip-Hop, kwalifikacja do Mistrzostw Świata w tańcu Hip- Hop, VI miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO w kat. Formacje Hip- Hop. Uczestniczka warsztatów z choreografami takimi jak, Sayquon Keys, Thierry Verger, Justyna Lichacy, FnF. Od 4 lat prowadzi formacje które odnoszą liczne sukcesy.


 Karolina Malik

INSTRUKTOR

Instruktorka tańca współczesnego, lirycal jazz, contemporary jazz, która swoją przygodę z tańcem zaczęła od najmłodszych lat uczęszczając na zajęcia tańca towarzyskiego. Po dłuższej przerwie taniec znów zagościł w jej życiu, gdy postanowiła spróbować swoich możliwości w tańcu współczesnym. Była adeptką Krakowskiego Teatru Tańca. Taniec jest dla niej wolnością, dzięki której może wyrazić siebie i emocje jej towarzyszące. Swój warsztat taneczny rozwijała i nadal rozwija u znanych i cenionych choreografów (w Polsce i za granicą) takich jak: Grzegorz Pańtak, Paweł Michno, Wojciech Mochniej, Iwona Olszowska, Eryk Makohon, Thierry Verger,Michael Cassan, Erick Bacon, Stacy Boeddeker, Nate Poole, Julia Spiesser, Fabio Fiorillo i wielu innych. Tancerka spektakli tanecznych tj. „Baby są jakieś dziwne…” u reżyserki i choreografki Pauliny Czachor. Bierze udział w licznych pokazach i koncertach organizowanych w Kopalni Soli w Wieliczce. Swoimi występami wspierała wielicką drużynę siatkarek, jak również różnego rodzaju akcje charytatywne. Z formacją zdobywała główne nagrody w konkursach i przeglądach tanecznych w kategorii Taniec współczesny i hip-hop. W 2017 r. ukończyła kurs instruktora i choreografa tańca nowoczesnego w Krakowie.


 Mateusz Michalczuk

TRENER/ INSTRUKTOR

 Od wielu lat instruktor capoeira, zwłaszcza grup dziecięcych. Z wykształcenia geograf. Trenuje capoeira od 12 lat, posiada trzeci stopień instruktorski. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach szkoleniowych w całej Polsce, szkolił się również w Salwadorze w Brazylii.


 Ewa Pluta

INSTRUKTOR

Instruktor/Choreograf tańca nowoczesnego. Specjalizacja: Hip-hop. Absolwentka studiów choreografii na Krakowskich Szkołach Artystycznych. Ukończyła kurs na instruktora/choreografa tańca nowoczesnego. Założycielka i choreograf zespołu FLASH oraz instruktor w Akademii tańca Art Dance. Taniec stał się jej pasją odkąd poszła na pierwsze zajęcia taneczne w wieku 12 lat. Każdego roku uczestniczy w różnorodnych warsztatach, gdzie pogłębia swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Inspiracje czerpie ze
wszystkiego i jak sama mówi o tańcu – “To moim zdaniem najpiękniejsza pasja na świecie, dlatego chce się nią z wszystkimi dzielić”.


 Anna Kłos

INSTRUKTOR

Absolwentka XXI LO o profilu artystyczno- teatralnym.Podczas 4-letniej nauki była członkiem teatru ruchu “Czekając “, z którym zdobywała liczne nagrody na przeglądach i festiwalach, oraz współpracowała z teatrem KTO. Z wynikiem celującym ukończyła dwuletni Instruktorski kurs kwalifikacyjny o kierunku taniec współczesny.
Współzałożycielka ,tancerka ,współtwórca choreografii w amatorskim zespole ” Studio Sztuki Tańca “. Współpracowała z teatrem Groteska w takich spektaklach jak “Capital City ” ( tancerka, współtwórca) ” Różowe konie , rewia kieszonkowa ” (tancerka ,autor choreografii ) ,oraz ” Przemiany ” (tancerka). Uczestniczka warsztatów w Buenos Aires w drugiej edycji programu ” You can Dance ” Jej pasja to nauczanie i zarażanie młodych ludzi miłością tańca. Pokazanie im jaką wolność może dać ruch, ,jak wiele emocji dzięki niemu można przekazać i jak w tańcu można odnaleźć siebie.


Dorota Rychta

Dorota Rychta z tańcem związana od najmłodszych lat. Dyplomowana instruktorka tańca. Prowadzi formację So What?! która odnosi liczne sukcesy na zawodach regionalnych oraz ogólnopolskich. Z wielu technik tanecznych, z którymi miała kontakt jako swoją specjalizację wybrała hip – hop. Na swoich zajęciach kładzie nacisk na osiągnięcie większej świadomości ciała. Nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez udział w licznych warsztatach z profesjonalnymi choreografami z całego świata.
Na co dzień prowadzi zajęcia w Szkole Tańca Cubana i Teatrze na dłoni.

iwo.kusInstruktorzy tańca oraz nasi trenerzy